محمدحسین فلاحی: مفتخریم که در سال های گذشته در قالب اردو های جهادی به مردم محروم استان خدمت رسانی کرده ایم.

 

محمدحسین فلاحی در ابتدای سخنان خود به اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اشاره ای کوتاه کرد و گفت: « ما مفتخریم که در سال های گذشته در قالب اردو های جهادی به مردم محروم استان خدمت رسانی کرده ایم.»
او در ادامه به سخنی از امیرالمؤمنین در نهج البلاغه  درباره رفع محرومیت اشاره کرد که می فرمایند: «خداوند سبحان غذا و نیاز نیازمندان را در اموال ثروتمندان معین کرده؛ پس هیچ فقیری گرسنه نمی ماند، مگر به واسطه اینکه ثروتمندان از حق آنان بهره مند شده اند. و خداوند آنها را به خاطر این عمل مؤاخذه خواهد کرد.» همچنین او به سخنان امامین انقلاب دراین باره استناد کرد و گفت: « امام راحل فرموده اند که فکر نمیکنم عبادتی بالاتر از خدمت رسانی به مردم شریف و محروم کشور وجود داشته باشد.»

 

 


وی در ادامه به آثار اردوی جهادی بر جهادگران اشاره کرد و در این رابطه آشنایی با محرومیت را به نفع جهادگران دانست. او همچنین به نفوذ استکبار در این رابطه اشاره کرد و گفت: «متاسفانه دست های ظالم نمیخواهند این مردم شریف از محرومیت خلاصی یابند.»

 

 

 

محمد حسین فلاحی در بخش دیگری از سخنان خود به وسعت حاشیه نشینی تبریز پرداخت و به این نکته اشاره کرد که تبریز پس از مشهد مقدس، رتبه دوم از لحاظ حاشیه نشینی را دارد. او در ادامه این مطلب به طرح خط مقدم خدمت اشاره کرد و ضمن بیان گزارش کار اردوی جهادی به بیان این مطلب پرداخت که اردوی جهادی و خدمات درمانی گام نخست این طرح بوده و مطالبه گری از مسئولین در گام های بعدی انجام خواهد شد.

 

 


وی در پایان سخنان خود ضمن بیان انتظارات از مردم منطقه در جهت ارائه مشکلات و راهکارها به بیان گزارشی از مطالبه گری های انجام شده پرداخت و مشکلات موجود در این زمینه را بیان کرد.