همایش بصیرتی و استکبارستیزی «غروب غرب»، ظهر امروز، 3 اردیبهشت با حضور سرکار خانم مرضیه هاشمی (ملانی فرانکلین)، مجری و مستندساز آمریکایی الاصل شبکه PRESS TV و با شرکت دانشجویان در تالار شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار گردید.


در ابتدای این همایش پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، سرکار خانم مرضیه هاشمی به بیان سخنان خود پرداختند. این مجری و خبرنگار که توسط دولت آمریکا دستگیر و زندانی شده بود در ابتدای سخنان خود با اشاره به شرارت های آمریکا گفت: با دیدن این همه شرارت از نزدیک، دلم می‌سوزد که جوان ایرانی دشمنی آمریکا را درک نکند.ایشان در ابتدای سخنان خود به بیان نکاتی پیرامون تهدید ها و پتانسیل گسترده ایران و ایرانی پرداخته و به تشریح تناقضات موجود از ادعا تا عملکرد دولت آمریکا پرداختند.

مجری و خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی در خصوص بحث افول قدرت آمریکا در عصر کنونی یادآور شد: من مرتبا در حال رفت و آمد به امریکا بودم و مستند ساخته و از نزدیک دیده ام که آمریکا دچار افول شده است به این علت است که اکنون مردم آمریکا برای بیمه درمانی خود پول ندارند، الان محال است در آمریکا شیر آب خوردن وجود داشته باشد و یا سومین دلیل اصلی مرگ و میر ها در آمریکا اشتباهات و مشکلات پزشکی است. الان دستورات آمریکا از تل آویو می رسد و روزانه ۱۰ میلیون دلار به اسرائیل کمک می کند و مردم اصلا در جریان اقدامات دولت آمریکا نیستند.
ایشان در ادامه سخنان خود  موضوعات آزادی، رسانه، حقوق شهروندی در آمریکا و فاصله میان آنچه در رسانه ها مطرح می شود با واقعیت موجود را مطرح کردند و در این مورد به امکانات مادی و رفاهی مردم نیز اشاره نمودند. وی با تعجب برانگیز خواندن ادعای آمریکا در خصوص عدم آزادی زنان در ایران ، گفت: الان در کل دنیا همه شاهد هستند که زنان ایرانی چقدر آزاد هستند و در طول این چهل سال چقدر پیشرفت کرده اند و امینت زنان ایرانی را در هیچ جای دنیا ندیده ام.در ادامه این جلسه سرکار خانم مرضیه هاشمی ، مجری آمریکایی الاصل شبکه PRESS TV، سوالات دانشجویان در زمینه غرب و آمریکا پاسخ دادند.
هاشمی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه آیا مردم آمریکا از دولتشان ناراضی نیستند و آیا تظاهراتی علیه دولت انجام می دهند ، گفت: آمریکا به دلیل وسعت زیادی که دارد، معمولا تجمعات و اعتراضات چند هزار نفری در این کشور نادیده گرفته می شود و گرنه زمانی که اعتراضات خیلی جدی شد، چهره واقعی برخورد آمریکا با معترضین را مشاهده خواهید کرد.هاشمی در پایان در خصوص اینکه آیا به مسیری که در آن حرکت می کند شک دارد یا خیر، گفت: اصلا شک ندارم و همیشه خداوند را شاکر هستم. البته شاید از نطر مالی و دنیوی می توانستم خیلی پیشرفت کنم اما از نظر معنوی آرامش زیادی دارم و از کار کردن در جبهه حق خوشحال هستم و لذت می برم.
پایان پیام/