دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در محکومیت سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در محکومیت سخنان سخیف و پوچ رئیس جمهور آمریکا درباره نظام جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.


در این تجمع که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی دانشگاه در محوطه دانشکده پزشکی برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام دکتر خیری، مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه در محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا به ایراد سخنرانی پرداختند. حجت الاسلام دکتر خیری در بیانات خویش گفت: اکنون با رفتار های ترامپ، دست چدنی آمریکا از زیر دستکش مخملی بیرون آمده و همه باطن آمرریکا را آشکارا دیدند. وی همچنین در بخشی از سخنان خود با محکومیت ظلم و استکبار نظام حاکمه ایالات متحده آمریکا گفت: ما با همه رفتار های استکباری دولت های غربی مخالفیم و دشمنی ما با آمریکا به علت خوی استکباری آنهاست و این خصلت استکبارسیتزی را از امام راحل به ارث برده ایم.


در ادامه برنامه دکتر صومی، ریاست محترم دانشگاه سخنرانی کردند و در صحبت های خود با سخیف خواندن رفتار های ترامپ اشاره کردند که دشمن این علائم را دریافت کرده که بین حکومت و ملت ایران فاصله افتاده است. اما آنان در خیال باطل هستند و امروز از هر روز دیگر رابطه ملت و حکومت به هم نزدیک است و مردم گوش به فرمان ولی فقیه هستند. وی در ادامه افزود که سپاه در بین مردم از همیشه محبوب تر است و دخالت های دشمن نمی تواند بین مردم و سپاه فاصله اندازد. و این از هوشمندی سپاه است که دشمن را چند صد کیلومتر دور تر از مرز ها نگه داشته و ما به خاطر این باید شکرگزار سپاه باشیم.در انتهای برنامه نیز قطعنامه این تجمع توسط جناب آقای محمد شاهی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه قرائت شد که متن قطعنامه به این شرح است:


بیانیه ی دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز

اگر برجام را پاره کنند، آن را آتش میزنیم.
امام خامنه ای

بار دیگر، دشمن قسم خورده ی ملت سرافراز ایران اسلامی، با توان ناچیز خود به حمله های مذبوحانه به این ملت بزرگ پرداخت و ذلت نادرستی اعتماد به خود را اثبات کرد. بار دیگر، برای همگان، اثبات شد که چرا امام بزرگوار می فرمود: "اگر آمریکا و اسرائیل، لااله الا الله بگویند، ما قبول نداریم; چرا که آنها می‌خواهند سرِ ما کلاه بگذارند. آنها که صحبت از صلح می کنند، می‌خواهند منطقه را به جنگ بکشند."

لذا ما دانشجویان ، کارمندان ، اساتید و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام می کنیم :

۱ - حال که یک تاجر قلدر مآب، چهره ی واقعی امریکای جهانخوار را به مردم دنیا نشان داده و با نطق های گانگستری، درپی ارعاب و تحمیل هزینه ی بیشتر و باز گذاشتن باب مذاکره در موارد مختلف شئون ملی و منطقه ای ملت ایران است، ملت بزرگ ایران اسلامی، که به تأسی از ملت ابراهیم حنیف (علیه السلام) سالها در مبارزه با هیمنه ی پوشالی استکبار، ایستاده اند، بار دیگر به جلوداری رهبر حکیم انقلاب اسلامی، پشتیبان مواضع استکبار ستیزانه ی دولتمردان این ممکلت بوده و هستند و مشت محکمی از جنس اتکا به ظرفیت داخل و پایبندی به انقلاب عزیز اسلامی، آماده کرده اند تا بر دهان یاوه گویان زیاده طلب بکوبند.
امید است که مسئولین محترم کشور، قدر این پشتوانه را دانسته و به نحو احسن از این نعمت عظیم الهی، برای خدمت به خلق خدا بهره برداری کنند.

۲ - ذلت استکبار، به حدی رسیده که دلارهای نفتی جاهلیت قبیله ای، لجام او را به سمت خواسته های خود می کشد و برای اختلاف افکنی و فتنه انگیزی در منطقه به تحریف تاریخ مسلم جغرافیایی روی می آورد. این بار، نه تنها مردم ایران، بلکه مردم دنیا برای چندمین بار، مشاهده کردند که امریکا بی اعتماد است و شرح ذات استکبار جهانی به قول شاعر چنین است:
چون ملک ساخته خود را به پر و بال دروغ
همه دیوند که ابلیس بود مهترشان...


۳- حال که پیش بینی های حکیمانه ی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر همگان آشکار شده که فرموده بودند من به مذاکره با آمریکا خوشبین نیستم ،  و بارها نسبت به این بدعهدی ها هشدار داده بودند و با تایید مشروط برجام راه نفوذ و کارشکنی دشمن در ابعاد مختلف زندگی مردم ایران را بستند، از شیطان بزرگ آمریکا که مصداق اتم استکبار است برائت جسته و متناسب ترین پاسخ را بر نقض آشکار و فاحش پیمان موسوم به برجام، از مسئولین کشور خواستاریم.

۴ - مقام معظم رهبری فرمودند ما از این آقایی که آمده متشکریم ، تشکر به این خاطر که زحمت ما را کم کرد و چهره ی واقعی آمریکا را نشان داد . برخی جریان های سطحی نگر در کشور تلاش دارند ترامپ را تافته ی جدا بافته از حکومت آمریکا جلوه دهند و با بیان این نکته که ترامپ دیوانه ای بیش نیست به بزک کردن چهره ی آمریکا بپردازند حا آنکه باید پرسید ترامپ در چارچوب کدام قوانین و آیین نامه های حکومتی ، به این منسب رسیده است؟  چرا منتخب احزاب سیاسی و نخبگان سیاسی آمریکا بوده و با همان سخنان سخیف و مضحک رای مردم آمریکا و نمایندگان کالج الکترال را در انتخابات ریاست جمهوری کسب کرده است؟ آری ترامپ چهره ی واقعی آمریکا و سیاست خارجی وحشیانه ی آن کشور است .

۵ - امام خمینی (ره) فرمودند : اگر سپاه نبود کشور هم نبود .
حال که رشادت های پاسداران انقلاب اسلامی این سبز پوشان سبز اندیش حریم ولایت در دفاع از خاک و ناموس میهن اسلامی مان و سایر کشور های اسلامی در برابر ظالمین عالم باعث خواری دشمنان اسلام شده و تمامی نقشه های مزورانه آنان را نقش بر آب کرده است ، آمریکا دیگر قادر به کتمان عصبانیت خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نبوده و هر از گاهی نسبت به این دلیرمردان جسارت می کند که باید خوب بداند :
 ای آمریکا تو چه بخواهی و چه نخواهی سپاه در قلب مردم ایران و در قلب همه ی ملت های آزاده ی جهان است و هرگز رشادت های سپاهیان توحید از حاج قاسم سلیمانی گرفته تا محسن حججی ها اجازه ی ترک تازی به تو را نخواهد داد.

ما دانشگاهیان ، دانشجویان ، کارمندان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، به پیروی از راه شهیدان ضمن محکومیت سیاست های خبیثانه آمریکا ، تمام قد پشت رهبر خود ایستاده ایم و آماده ی جان فشانی در راه اسلام و انقلاب اسلامی هستیم .
به امید روزی که با ظهور حضرت حجت ریشه ی ظلم و فساد بر کنده شود .گزارش تصویری این تجمع را ادامه ببینید: